Ankieta przeprowadzona w dniach 26 czerwca - 7 lipca 2014 r.


 

Lp.

Pytanie z ankiety

Ilość
oddanych 
głosów 

TAK

NIE

8.

CZY UWAŻASZ, ŻE W GMINIE CZERNIEJEWO OPŁACA SIĘ BYĆ RADNYM ? 

483  95,7 % 

4,3 % 

 

Ze względu na bardzo dużą ilość powtarzających się komentarzy oraz znaczne zainteresownaie podjętą problematyką, poniżej publikujemy wyłącznie komentarze wybrane, które w pełni oddają klimat głosowania. Przepraszamy tych głosujących, których komentarze nie znalazły sie poniżej.


Komentarze głosujących, towarzyszące ankiecie internetowej przeprowadzonej w dniach 26 czerwca - 7 lipca 2014 r.

 • "Opłaca się , jeżeli wyłoniona zostanie Rada mądrych ludzi, którym zależy autentycznie na rozwoju gminy. W takiej Radzie można się realizować. I wówczas powiem - tak, warto być radnym , by współtworzyć Władzę Miasta i Gminy. Bycie klakierem Burmistrza , to haniebne zadanie."
 • "Kasa leci za nie robotę"
 • "radny,który jest mocno dociekliwy i nie jest z opcji pani burmistrz , jest radnym niewygodnym i otrzymuje kłody pod nogi w ,,białych rękawiczkach ,,  "
 • "Z pewnością są i tacy radni, którzy kandydowali w nadziei, że coś zmienią, ale większość z tych którzy tam są korzystają nie tylko z diety radnego, ale także z innych przywilejów. Proponuję zajrzeć w publikowane na tej stronie w oświadczenia majątkowe ocenić samemu, komu ta funkcja najbardziej się opłaca. Dla kogo diety pochodzące z gminy to większa część dochodu. Poza tym dochodzą do tego przecież korzyści dla najbliższych krewnych znajdujących zatrudnienie w jednostkach gminnych oraz takie historie jak z tym radnym, który nie wie, że dostał od burmistrza ogród, sam go pewnie kiedyś zagospodarował, bo przecież burmistrz mówi, że to nie gmina. 
  Jak w takiej sytuacji głosować przeciw burmistrzowi i jego pomysłom. Mieliśmy już przykład bezprawia ukaranego przez starostwo w Gnieźnie, kara znaczna 40 tys. zł, ale radni za samowolę burmistrza tzn. za  wycięcie wiekowego drzewostanu w centrum naszego miasta chcieli mu przyznać nagrodę mówiąc to publicznie na sesji, na której rozpatrywano skargę w tej sprawie. Siedmiu, czy ośmiu wówczas się wstrzymało od głosu, to byli ci dorośli radni, którzy nagle nie wiedzieli co się dzieje, nie mieli swojego zdania, i mieli wątpliwości co do winy burmistrza potwierdzonej przez starostwo. W takich sytuacjach, gdy coś jest oczywiste, a radni się wstrzymyją , aby nie wejść za skórę burmistrzowi, lub nie stracić niepisanych przywilejów, możemy zobaczyć kto jest kim. Kończę ten komentarz, bo się wkurzam jak to widzę." 
 • "Z pewością dostanie się do korytka jest opłacalne. Jednak w korytku wciąż jest za mało dla wszystkich więc się odgryzają."
 • "Większa część obecnych radnych pozałatwiała swoje sprawy prywatne ( w dużej części pracę swoim bliskim, znajomym )."
 • "radni są jak chorągiewki gdzie lepszy wiatr tam powiewają, smutne ale prawdziwe"
 • "Boją się odezwać, boją się powiedzieć - NIE - w sprawach oczywistych, aby nie wpaść w niełaskę PANI BURMISTRZ."
 • "gdyby się nie opłacało, to by tam ich nie było"
 • "I TAK i NIE. Tak bo kasa, nie bo kasa. Tak dla osób, które są klakierami władzy i liczy sie tylko dieta (niezależnie od tego jak się ta władza nazywa). Od wielu lat w radzie jest tak, że kilku ma swoje własne poglądy, a reszta działa na dyktando burmistrza. W tej kadencji śmieszne jest bezrefleksyjne działanie radnych \"burmistrza\" we wszystkich sprawach za wyjątkiem podatków lokalnych. Radni \"rządowi\" głośno wyrażają sprzeciw wobec podwyżek stawek, domagają się dopłat do wody i ścieków, jakby im kto powiedział, że mogą być też do gazu to uchwaliliby. Nad tym burmistrz nie panuje, Kuriozum. Natomiast opozycyjni też są słabi, bo nie krzyczą głośno, jak Borowski i Grychowska kiedyś, że burmistrz robi źle. \"Rządowi\" kilku ze S. i CZ. na czele 5 zł z gówna wygrzebią dla swojej kieszeni, a \"opozycyjni\" pozytywnie,, ale bez rozgłosu dają dużo od siebie. Pozytywem jesy radny P.z \"rządowych\". Nie jest dobrze być radnym temu, kto ma swoje zdanie i to mówi. Władza wykonawcza z całą siła atakuje, nawet bez podstaw taką osobę. Swoją drogą, czy przewdoniczący Rady jest twórcą informacji antyburmistrzowskich Stowarzyszenia? czy podaje informacje, jakieś kierunki działań, cokolwiek przeciwko G? Bo ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,z nagrań wypowiedzi G. to on jest szefem tej grupy.. Aktywny radny nie szkodzi kasy i czasu na zrobienie czegoś, tylko działają jak Z i SZ, ale z tych dwóch to ten drugi jakoś z tego politycznie korzysta, a pierwszy to jakby go to nie obchodziło. Pytanie ankiety jest bardzo osobiste. Radny ma dietę i na co ją wyda, to jego sprawa. Nic nie wiem o innych rzeczach korzystnych dla radnych poza dietą i poza tym, co Stowarzyszenie podało i jednym z radnych, ale może rzeczyiście należy się przyjrzeć kto i co ma w gminie załatwione. Trzeba być uczciwym w tych sprawach, bo kiedyś radny N został pomówiony o załatwienie pracy swojej córce ? i się okazało, że jedyna jego córka chodzi do szkoły podstawowej. Plotki."
 • "Tam kręcą niezłe lody, więc na pewno opłaca się być w tej lodziarni."
 • "Radny to nie statysta, a w Gminie Czerniejewo tak jest."
 • "Kto ma inne zdanie niż burmistrz, jeśli nawet ma rację, jest traktowany jak wróg systemu"
 • "Radny, który ciągle mówi, ze się nie zna, nie powinien tam być, powinien honorowo zwolnić miejsce w radzie dla tych , którzy mają czas przygotować się do sesji , którzy potrafią poczytać i zrozumieć problemy gminne i nie patrzeć ciągle na to co powie burmistrz."
 • "A czemu nie? Kasa leci a obowiązki minimalne. Odpowiedzialność zbiorowa."
 • "To chyba jasne, że ci którym się nie opłaca, nie pchają się na funkcję radnego, rezalizują się w życiu bez ciągłego patrzenia co życzy sobie pani burmistrz"
 • "Za nic nie robienie na rzecz lokalnej społeczności nawet 50 zł jest wiele warte"
 • "W radzie miasta w większości znależli sobie miejsce ludzie, którzy nie mają innego pomysłu na życie, a także tacy, którzy w domu się nudzą. Ta część radnych bezkrytycznie ocenia swoje predyspozycje do funkcji radnego. Oni nie muszą się znać, bo czy tak za nic nie odpowiadają. Nie znaczy to, że wszyscy są z tego gatunku, ale niestety jest ich większość ".