Ankieta przeprowadzona w dniach 8 sierpnia - 21 sierpnia 2014 r.


 

Lp.

Pytanie z ankiety

Ilość
oddanych 
głosów 

TAK

NIE

10.

CZY UWAŻASZ, ŻE WYDANIE KWOTY 52.416,82 ZŁ NA FONTANNĘ
W CZERNIEJEWIE BYŁO MĄDRĄ DECYZJĄ ?
 

142 23,94 %

76,06 %

W ramach projektu zagospodarowania "Czerniejewskiej Grobli" pełnej przyjemności, w centrum miasta Czerniejewa zamontowano pływającą fontannę, z której zaletami mieszkańcy zdążyli się już zapoznać. 

Cała inwestycja kosztowała ponad 86 tys. zł, z czego znaczną część, bo ponad 52 tys. pochłonął zakup fontanny prezentowanej na poniższej fotografii z lewej strony.

Dla zobrazowania wartości nowej atrakcji, posłużyliśmy się fotograficznym zestawieniem porównawczym.

Na fotografii z prawej strony prezentujemy nowe auto marki Seat o wartości detalicznej 52 tys. zł. stawiając między fotografiami znak równości.

Forma dzisiejszego pytania jest konsekwencją incydentalnego przypadku skrytykowania nas przez osobę odwiedzającą naszą stronę. 
Osoba ta, posługując się dość prostackim językiem, twierdzi, iż poprawnie zadawane pytania powinny zawierać wątek "czy coś jest głupie, czy mądre".  
Spełniamy dziś jej oczekiwania rezygnując w treści zadanego pytania z wyrażeń uznawanych zwyczajowo jako niekulturalne.
Odpowiadając na pytanie zadane w anonimowej ankiecie, wyrażasz wyłącznie swój pogląd tworząc obraz opinii społecznej. 

 

      

=

 


Komentarze głosujących, towarzyszące ankiecie internetowej przeprowadzonej w dniach 8 - 21 sierpnia 2014 r.: 


 • "pieniądze wyrzucone nie w błoto lecz do stawu :-) "
 • "Nikt nie pytał się mieszkańców co chcieliby mieć w tym miejscu - żadnego referendum ! Każdy projekt Burmistrza jest bezdyskusyjny. Nawet Rada nic nie miała do powiedzenia. Burmistrz udaje że zrobił coś dobrego dla mieszkańców, a mieszkańcy udają , że im to się podoba, bo Butrmistrzowi nie można powiedzić co się myśli jeśli nie myśli się tak samo - wpaść w niełaskę Burmistrza to niebezpieczne. Wielu się o tym mogło przekonać. "
 •  "tak, bo dzięki niej burmistrz poprawiła swój zmysł smaku, który widać po wejściu do urzędu i z ulicy przed urzędem i szkołami. Jak już wydawało się pieniądze na docieplanie, to można było odejść od gierkówki i nieco zmodyfikować frontony budowli. Koszt naprawdę niewielki - trochę ściągnąć z linii Guella, nieco więcej odwagi w kolorycie i w przetargu kwota byłaby ta sama. Jakby burmistrz posłuchała radnego w poprzedniej kadencji, pokazującego buble w tych pracach, to firma mniej by dostała, a lepszy plan wizualny byłby w cenie. A tak - prostokąciki królują. Fontanna dodaje hm szumu. Co prawda dokładnie taka nie pasuje (w pobliżu drogi polecam proste, tanie sikawki wyrzucające delikarne strumienie z jednego brzegu do drugiego - powstaje efekt tunelu, co przy kasztanach, które burmistrz podobno chciała zlikwidować, daje kapitalne wrażenie. i obawiam się spytać o gwarancję, ale nie mój staw, nie moje bąble, nie moja gmina."
 • "głosuję na tak, ponieważ stworzono fajne miejsce, może trochę przeszkadza ruchliwa ulica i brak ustronności, ale to jedyny staw gdzie można było umieścić fontannę"
 • "lenistwo smaku jak w innych obiektach miasta , kto wybierał projekt i to urządzenie ?, pasuje jednak do ogólnego obrazu bezguścia w gminie"
 • "kiełbasa wyborcza i tyle"
 • "Miejsce wcześniej było schludne, a przez fontannę stało się bardzo niebezpieczne dla dzieci. Brak zabezpieczenia dostępu do lustra wody oraz strome brzegi. Sama fontanna, to rzecz gustu, jednak dla dzieciaków to atrakcja usypiająca ich czujność i mobilizująca do odwiedzenia tego miejsca. Aż strach się bać i myśleć o nieszczęściu, które może się wydarzyć."
 • "tak, bo, jak by wyglądało na środku stawu to prezentowane w ankiecie czerwone auto, w garażach urzędników już miejsca brak :-)" 
 • "coś Burmistrz musi robić przed wyborami"
 • "ta fontanna jest znacznie ładniejsza od naszych chodników w Żydowie na które od lat pieniędzy jak twierdzi burmistrz nie ma"
 • "wreszcie burmistrz zobrazował tą fontanną swoją osobowość - lanie wody i to na różne sposoby"
 • "pojawił się w pewnym miejscu felieton sędziwego emeryta z Czerniejewa pod tytułem: ze stoperem na groblę. Chyba to pewna przenośnia literacka, bo z uwagi na brak toalety i ustronnych miejsc, może lepiej na groblę wybierać się ze Stoperanem, szczególnie w wieku autora żałosnego felietonu"
 • "za te pieniądze można było zrobić wiele potrzebnych rzeczy"
 • "gmina powinna pomóc obecnemu najemcy parku w zakresie utrzymania tam porządku w zamian za umożliwienie korzystania z niego mieszkańcom. Miejsce stawku w centrum było do tej pory dobrze utrzymane, a fontanna nie podwyższa atrakcyjności miejsca. Kwota na nią wydana to dla nas wielu majątek. Nie poprawia to absolutnie komfortu życia w Czerniejewie"  
 • "Cóż - Królowa może być tylko jedna"