ILE  JEST  WARTA  STRONA  INTERNETOWA  GMINY  CZERNIEJEWO ?


W kampanii wyborczej wielokrotnie pojawiały się zastrzeżenia do gminnej strony internetowej.

Komitet Wyborczy kandydata, który wygrał wybory na burmistrza, wskazywał na ułomości grafiki internetowej, wprowadzając w swoim programie wyborczym m.in : " zmiana strony internetowej tak, aby była bardziej przejrzysta , dostępna i częściej aktualizowana"  .


0

 D.G. wydała lekką ręką ponad
10 tys. zł na projekt gminnej strony internetowej.

 

Gminna strona internetowa powstała z inicjatywy byłej burmistz D.G. w roku 2014.
Projekt wykonała firma Graphica Design Studio Henryka Tomczak z Czerniejewa.
Jest to ta sama firma, której D.G. zleciła wcześniej opracowanie logo gminy.


 

Zlecenia nie konsultowano z Radą Miasta, poza informacją D.G. że nowa strona internetowa powstała. Przypuszczalnie Radni poprzedniej kadencji nie byli świdomi nawet tego, że "nowa gminna strona internetowa" powstała poza budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo za dodatkowe pieniądze.

Może stało się to dlatego, że D.G. wielokrotnie powtarzała publicznie, że jest to Jej strona - nie strona Gminy.  (otwórz nagranie wypowiedzi !)

W zakresie zlecenia wykoanania opracowania nowej strony internetowej nie przeprowadzono żadnych zapytań ofertowych względem innych ewentualnych wykonawców, nie ogłoszono tego publicznie, w konsekwencji czego osobą zlecającą i zatwierdzającą projekt była wyłącznie D.G.

Nie skorzystano także z możliwości powszechnie stosowanej w innych samorządach tzn.  przeprowadzenia konkursu na najlepszy projekt. 

 

OCENA  WARTOŚCI  UŻYTKOWEJ  GMINNEJ  STRONY  INTERNETOWEJ  I  JEJ  PRZEJRZYSTOŚCI  NALEŻĄ
 DO  INDYWIDUALNEJ  OCENY  KAŻDEGO  UŻYTKOWNIKA.


 Wartość w wymiarze materialnym przedstawiają publikowane poniżej dwie faktury potwierdzające poniesione koszty.


 KOMENTARZE


Komentuję \"dorobek artystyczny\" w grubym cudzysłowie twórcy strony internetowej Gminy Czerniejewo. Obserwowaliśmy wraz z żona wszelkie poczynania graficzne Pani .... z firmy ..... i teraz już wiemy doskonale że ta Pani nie ma nic wspólnego z grafiką a jej umiejętności graficzne bardzo dużo pomogły Pani Burmistrz D.G. bo wydając 10 tys. pln na takie g...o jakim jest strona naszej Gminy i wszelkie folderki i pierdołki reklamowe Pani Burmistrz obciążyła nieźle nasz budżet Gminny. Jeśli takimi ludźmi obstawiła się Pani burmistrz i w taki sposób sprawowała kontrole nad wydatkami w Gminie to dobrze że już jej nie ma i to dobrze że wszelkie g...o tworzone przez ..... zniknie.


Jak się ma zwierzęta to się wie że świnia to najbardziej niesprawiedliwie oceniane zwierzę ze wszystkich bo nawet świnia od koryta odchodzi jak się naje.
A ludziom ciągle mało i grabią do siebie jak tylko mogą [.....] ,stać ich było żeby za szkolenia zapłacić z własnej kieszeni albo nie brać jeszcze tego chorobowego. Więc jak się porówna kogoś do świni to niech się ktoś zastanowi. (Magdalena Zagłoba)


 strona do zmiany. Bezsprzecznie. Tylko co w zamian? w zamian ile?  (tojo)


Strona nie jest nic warta, zmarnowane pieniądze. Rozwiązania graficzne, zastosowana nawigacja, sposób prezentacji danych poniżej wymagań stawianych za tak wysoką cenę. Projekt strony i jej wykonanie na takim poziomie jest w stanie wykonać każdy uczeń gimnazjum lub pasjonat pisania stron www. Niczym nie zachwyca i nie błyszczy. Poprzednia strona byłą lepsza, chyba ktoś tu komuś po znajomości [....]. I ten ktoś za to badziewie powinien zwrócić pieniądze. Z tego co widze fv była opiniowana przez [.....], która nie posiada żadnych kwalifikacji do oceny merytorycznej webmast. Zatem zwrot można podzielić na 2 osoby :)  (maad)